Paminėjome Depresijos dieną

Paskelbta gegužės 8, 2017 · Kategorijose Naujienos

Balandžio mėnesio pabaigoje kartu paminėjome Tarptautinę Depresijos dieną 

Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų glaudžiu bendradarbiavimu su Jonavos Psichikos dienos stacionaro psichiatrėmis, psichologėmis ir psichoterapeutėmis!

Rytą pradėjome Judesio terapijos užsiėmimu, kurį vedė Enrika. Judesio terapiją Enrika veda ne tik Jonavos Psichikos dienos stacionaro pacientams, bet ir sporto klubuose. Visos dalyvės turėjo galimybę pajusti, jog įtampos mažinimas yra tiesiogiai susijęs su kruopščiai parinktais fiziniais pratimais. Toliau programą tęsė Muzikos terapijos specialistė Eglė, pasiūliusi visiems išbandyti groti pasirinktu instrumentu bei tai sujungti į vieną skambų kūrinį. Muzikos terapijos dalyvės ne tik bandė groti kanklėmis, metalofonu, gitara ir kitais instrumentais, bet ir mokėsi indėnų meilės dainą. Išlaisvintos emocijos pasireiškė ne tik teigiamais pojūčiais, bet ir pažadintu kūrybingumu bei skardžiu juoku.

Kognityvinės terapijos seanso metu mokėmės „būti čia ir dabar“, susikoncentruoti į esamą akimirką. Nuolat skubantiems žmonėms tai yra didelis iššūkis, nes visi įpratę galvoti „du žingsnius į priekį“. Ne visoms dalyvėms pavyko susitelkti į esamą akimirką, tačiau tai gali būti pasiekta per nuolatinį darbą su savimi. Lektorė Erika mus mokė „atrasti“ įprastos kasdienės duonos gabalėlį, užuosti jo kvapą, išanalizuoti struktūrą, formą ir net  tarsi pirmą kartą pajusti patį jo skonį!

Bene didžiausių ovacijų sulaukė kaniterapijos seansas. Profesionalios kaniterapijos tarnybos atstovės su bordekoli kalyte Mūza ir šelti kalyte Bete mums demonstravo darbo ypatumus su senyvo amžiaus žmonėmis ar cerebriniu paralyžiumi sergančiais vaikais. Buvo be galo įdomu stebėti neribotas kalyčių galimybes dirbant su pacientais. Kiekviena dalyvė turėjo galimybę išbandyti komandų ar specialių gestų poveikį kalyčių veiksmams.

Tikimės ateityje tęsti visapusišką bedradarbiavimą su įstaigomis, teikiančiomis įvairiausias Psichikos sveikatos paslaugas.

Enrika  IMG_6645

IMG_6647 Erika

Kaniterapija2 Kaniterapija1